Keramzyt = brak zgnilizny w korzeniach

Jako warstwę drenażu w doniczce można po prostu wykorzystać zwykły żwir, jednak z własnego doświadczenia polecamy Państwu keramzyt. Granulki keramzytu to uniwersalny produkt, który ma wiele zastosowań, może być wykorzystywany jako drenaż dla roślin, nawilżacz powietrza lub jako ściółka dla krzewów.

Keramzyt najczęściej wysypuje się na dno donicy ogrodowej, już cienka warstwa pozwala skutecznie odprowadzać nadmiar wody z gleby. Drugim sposobem aplikacji jest wymieszanie produktu z ziemią, dzięki temu będzie ona dobrze spulchniona oraz napowietrzona. — Proszę pamiętać, że do rozluźniania gleby stosuje się keramzyt o najmniejszych granulkach.

Keramzyt jako ściółka dla roślin? Czemu nie! Tak przygotowane podłoże pozwala zmniejszyć ilość chwastów, a co najważniejsze izoluje kwiaty od zimna oraz utrzymuje wilgoć we wnętrzu ziemi. — Wykorzystując keramzyt jako podłoże dla roślin, należy pamiętać, że jest to produkt znacznie lżejszy od wody, dlatego przy dużych opadach deszczu istnieje możliwość, że po prostu zostanie on wypłukany.

Produkt niezbędny i tani

Jak można powyżej przeczytać keramzyt jest bardzo dobrym produktem, a przy tym niezwykle tanim, którego można używać zarówno w uprawie roślin doniczkowych jak i w zwykłych ogródkach przydomowych.

Kupując donice ogrodowe w naszym sklepie masz gwarancję wysokiej jakości. Nasze produkty są niepowtarzalne, dzięki czemu są idealną dekoracją na balkon, ogród czy taras. — Staramy się, aby nasze produkty nie przysparzały wielu problemów z konserwacją czy czyszczeniem, dlatego do wykończenia używamy wyłącznie profesjonalnych produktów.

Gdzie kupić keramzyt?

Wiemy, jak niektóre produkty są trudne w montażu, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby konstrukcja naszych drewnianych donic z kratką była nieskomplikowana i szybka do złożenia. — Do każdego produktu dołączona jest dokładna instrukcja obsługi.

W naszym sklepie internetowym dostępne są dla Państwa produkty najwyższej jakości, o wielu odcieniach, kształtach oraz wymiarach, dlatego na pewno każdy klient, nawet ten najbardziej wymagający znajdzie coś dla siebie.

Nasz sklep Internetowy oferuje bezpłatną dostawę na terenie całego kraju, dla zamówień powyżej 250 zł. — Donice ogrodowe, tylko u nas najlepsze ceny na rynku. Keramzyt idealnie sprawdzi się wśród palm mrozoodpornych jako dolna warstwa drenażowa.