Piękny ogród w kilku prostych krokach! — Zobacz jak sam możesz stworzyć swoją oazę.

Kończysz budowę domu? To oczywiste, że teraz marzysz o pięknym ogrodzie, gdyż teren po budowie na pewno nie spełnia Twoich oczekiwań — pozostałości materiałów budowlanych, teren zasypany gruzem, to wszystko pozostawia nam wiele do życzenia i burzy wyobrażenie o pięknym ogrodzie.

A zatem co zrobić, żeby na tym zrytym przez prace budowlane terenie powstał fantastyczny ogród? Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, że nie jest to wcale takie trudne — założenie ogrodu wymaga od nas wiele wysiłku i pracy, jednak efekt końcowy jest tego zdecydowanie warty.

Kwietniki metalowe to dobry wybór

Po pierwsze, aby założyć teren należy wyrównać oraz uprzątnąć teren po budowie domu. Pozostałości po budowie mogą zalegać nawet głęboko w glebie, dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę, aby nie zostawić resztek cegieł, folii, cementu, pianek budowalnych czy innych odpadków.

Podczas wykonywania porządków na działce może się okazać, że niektóre pozostałości po budowie domu mogą być przydatne podczas zakładania ogrodu, i tak na przykład możemy z powodzeniem wykorzystać piasek jako grunt pod nawierzchnię ścieżki czy cegły, dzięki którym możemy własnoręcznie wybudować grill ogrodowy. – Wiele osób wykorzystuje również drewno z pozostałych palet, z których można wykonać stylowe oraz ekologiczne meble ogrodowe.

Jeżeli na terenie działki znajduje się jakakolwiek roślinność, to na pewno podczas budowy została uszkodzona część z nich, dlatego należy pamiętać o oczyszczeniu terenu ze zniszczonych fragmentów roślin i gałęzi jak również z chwastów. Do wykonywania prac porządkowych na ogrodzie niezbędne będą podstawowe akcesoria takie jak sekator, łopata, grabie czy piła spalinowa — dzięki temu praca w ogrodzie pójdzie znacznie łatwiej oraz szybciej uzyskamy wyczekiwany efekt.