Jak zagospodarować swój ogród?

Planuj i działaj

Kiedy zaplanowałeś już całą strukturę ogrodu, umieściłeś w projekcie wszystkie elementy takie jak altana, grill, oczko wodne czy plac zabaw, należy odpowiednio przygotować teren działki oraz nawierzchnię.

Wszystkie prace związane z założeniem ogrodu zaczynamy oczyszczeniem i wyrównaniem terenu. Na pewno na Twojej działce znajduje się sterta niepotrzebnych rzeczy, chwastów czy pozostałości po zimie — po oczyszczeniu terenu działki możemy zająć się realizacją przygotowanego wcześniej projektu.

Na początku należy zamontować w ziemi całą instalację elektryczną oraz nawadniającą, gdyż w późniejszym etapie moglibyśmy zniszczyć strukturę trawnika czy roślin. Nawadnianie ogrodu jest jednym z najważniejszych elementów, które powinno znajdować się na działce, dlatego warto zainwestować trochę więcej finansów na automatyczny system podlewania — nowoczesne instalacje nawadniające wyposażone są nawet w czujniki deszczu czy wilgotności, dlatego nie musisz się przejmować, że twoje rośliny nie będą wystarczająco nawodnione.

Niezależnie czy Twój ogródek będzie tylko strefą wypoczynkową czy może zastanawiasz się nad wprowadzeniem warzywniaka, to na pewno na działce przydadzą się rozmaite rośliny i drzewa, które osłonią Cię w słoneczny dzień. Ostatnimi czasy, warzywniaki dla nas wozi firma która jeździ busami z polski do niemiec i zabrać może odpowiedni towar.

Oczywiście na końcowy efekt ogrodu trzeba będzie troszkę poczekać, gdyż rośliny oraz cała zieleń na działce nie rozrośnie się w kilka dni, na to potrzeba cierpliwości — jednak w drodze oczekiwanie na efekty, możemy stworzyć piękne i kolorowe rabaty z roślin jednorocznych, które kwitną cały sezon letni.

Na myśl o własnym ogrodzie, pierwsze co widzimy to piękna drewniana altana, wielki taras oczko wodne, grill oraz komfortowe meble, gdzie możemy się doszczętnie oddać relaksacji i odpocząć od zgiełku miasta.

Jakie wybrać odpowiednie meble ogrodowe

Meble ogrodowe powinniśmy wybierać zgodnie ze stylem w jakim wykonana jest nasza działka. Z doświadczenia wiemy, że odpowiednimi meblami, które możemy spokojnie wykorzystać w każdym ogrodzie to meble drewniane — wykonane z naturalnego materiału i odpowiednio zaimpregnowane, dopasują się do każdych warunków w ogrodzie oraz posłużą przez wiele lat.

Meble ogrodowe możemy ustawić na tarasie przed domem lub w specjalnie skonstruowanej altanie, która osłoni nas przed promieniami słonecznymi jak i przed niezapowiedzianym deszczem. Dlatego pamiętajmy o wyborze materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju.

Na dokładkę, aby meble ogrodowe były bardziej wygodne oraz funkcjonalne możemy zastosować akcesoria tekstylne w postaci koców, pledów czy wodoodpornych poduszek ogrodowych. Zobacz również jak wygląda profesjonalne oświetlenie i wyposażenie ogrodowe