planowanie przestrzeni w ogrodzie

Zaplanuj przestrzeń działki — to Twój pierwszy krok do wymarzonego ogrodu!

Aby założyć piękny, a co ważniejsze funkcjonalny ogród należy mieć jakiś plan, dlatego warto na początku wykonać projekt wstępny — jeżeli wiesz jak ma wyglądać Twój ogród, wystarczy tylko zwykła kartka papieru i ołówek, jeżeli jednak nie masz pojęcia jak zagospodarować cała przestrzeń, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Zakładanie ogrodu w pierwszej kolejności zaczynamy od budowy infrastruktury. To na tym etapie należy zaplanować oraz wykonać całą instalację elektryczną oraz system nawadniania ogrodu — w późniejszym wypadku, skutkowałoby to niepotrzebnymi zniszczeniami terenu oraz podłoża.

Podstawowym elementem zakładania ogrodu jest przygotowanie podłoża. Bez odpowiedniego podłoża rośliny będą słabe, wątłe oraz narażone na wiele niesprzyjających czynników. Opcją jest również chociażby wynajem palm czy innych roślin na czas ważnego wydarzenia.

Przed przejściem do prac nad strukturą podłoża, warto by było oddać próbkę ziemi, do badania w profesjonalnej stacji rolniczej, gdyż może się okazać, że gleba nie jest wcale w tak fatalnym stanie i wystarczą drobne poprawki jak na przykład odkwaszenie podłoża bądź nawożenie — warto do tego celu wykorzystać glebogryzarkę bądź przekopać wierzchnią powłokę ziemi za pomocą łopaty.

Jeżeli podłoże ogrodu zostało przygotowane możemy zająć się przyjemniejszą częścią zakładania ogrodu, czyli sadzeniem roślin, wysiewaniem trawnika oraz zadbaniem o dekoracje na terenie działki. Proponujemy również palmy na wynajem jako sposób na pięknie zagospodarowaną przestrzeń na czas imprezy.