9 rzeczy przydatnych podczas sprzątania ogrodu!

Okres letni to czas, w którym wykonujemy największe prace porządkowe w ogrodach. Warto zastanowić się nad odpowiednim sprzętem, który usprawni cały proces przygotowania ogrodu do lata. Dlatego przychodzimy do Państwa z pomocą i przedstawiamy kilka przydatnych narzędzi.

Zanim sezon letni zagości u nas na dobre, musimy się odpowiednio do niego przygotować. Na pewno czeka nas uporządkowanie trawnika po zimie, przycięcie gałęzi czy oczyszczenie chodników i rabat. — Bez wątpliwości ogromne sprzątanie czeka na każdego właściciela ogrodu przydomowego.

Każdy ogród wymaga innego nakładu pracy, oczywiście im większa powierzchnia działki, tym bardziej właściciele musza się wysilić podczas porządków, dlatego zawsze warto uzbroić się w profesjonalny sprzęt.

Na pewno część poniżej przedstawionych narzędzi ogrodniczych nikogo nie zaskoczy, gdyż są one podstawowym wyposażeniem, jednak niektóre z nich znacznie ułatwią wykonywanie sezonowych porządków.

I tak oto przechodzimy do jednego z podstawowych i najbardziej znanych narzędzi ogrodowych, czyli grabi. Grabie są niezbędne w każdym ogrodzie, nawet tym najmniejszym za ich pomocą możemy nie tylko uporządkować trawnik z zaległych po zimie liści, a również wyrównać powierzchnie ziemi.

Co znajdziemy na rynku ogrodniczym?

Na rynku występuje kilka rodzajów grabi, jednak do tych najbardziej przydatnych należą grabie z elastycznymi drutami oraz twarde. Pierwsze z nich są idealne do wyczesywania trawnika, igieł czy liści, natomiast drugie przydadzą się dla osób uprawiających warzywa.

Tak samo jak grabie, sekator jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego ogrodu, szczególnie podczas sezonu wiosennego i jesiennego, gdy mamy do czynienia z przycinaniem krzewów czy drzew.

I w tym przypadku mamy do czynienia z kilkoma rodzajami sekatorów, w zależności od tego jakim pracom będą musiały sprostać, możemy zakupić sekator nożycowy dwuostrzowy bądź kowadełkowy jednoostrzowy — ten drugi nadaje się w szczególności, gdy mamy do czynienia z przycinaniem większych i twardszych gałęzi. Pełną ofertę na narzędzia znajdą Państwo na stronie https://sklepogrodowy.pl/.

Jeżeli mamy do czynienia z wysokimi krzewami czy drzewami, warto dodatkowo zakupić sekator na teleskopowym wysięgniku, dzięki czemu nie będziemy musieli stawać na wysokościach, aby przyciąć gałęzie.

Kiedy jesteśmy już przy temacie przycinania gałęzi, na pewno przydatna będzie porządna taczka za pomocą której w szybkim tempie uprzątniemy wszystkie powstałe podczas pracy odpady. — Taczka również idealnie sprawdzi się podczas przewozu ziemi, nawozu czy drewna do kominka.