przykładowe donice na balkon

Donice ogrodowe — idealny produkt na balkon czy taras!

Donice drewniane idealnie sprawdzą się na wielu płaszczyznach, nie ma znaczenia czy jest to ogród, taras czy niewielki balkon, na pewno będą prezentować się świetnie, umilając tym samym, nam czas i przestrzeń.

Donica kupiona czy zrobiona?

Donice drewniane możemy wykonać własnoręcznie, lecz dlaczego mamy zadawać sobie tyle trudu, gdyż produkt ten dostępny jest w niemal każdym markecie budowlanym czy sklepie ogrodniczym. Warto pamiętać, aby zakupić donice w 100 procentach wykończoną, gdyż będziemy musieli wtedy wykonać impregnację samodzielnie.

Jedną z głównych zalet donic drewnianych jest ich naturalność, gdyż zazwyczaj wykonane są z sosny, świerku lub dębu. Mimo, iż donice wykonane z drewna są niezwykle odporne, to jednak, aby mogły być wystawione podczas przymrozków czy silnych deszczów musza być odpowiednio zabezpieczone. W innym razie mogą powstawać na nich pęknięcia, odkształcenia, może wychodzić na donicach pleśń i mech.

Palmy mrozoodporne do donic ogrodowych na balkon

W odróżnieniu od donic balkonowych wykonanych z ceramiki bądź gliny, drewno jest znacznie lżejsze i na pewno tak szybko nie zostanie stłuczone. Dlatego donice drewniane mogą być przenoszone z miejsca na miejsce, bez obawy o uszkodzenia. Odpowiednie palmy mrozoodporne upiększą niesłychanie Twój balkon i dodadzą mu egzotycznego wyglądu.

Dlatego jeżeli jest to Twój pierwszy zakup donic drewnianych należy ją dobrze obejrzeć. Po pierwsze sprawdzamy czy produkt jest solidnie wykonany oraz profesjonalnie zaimpregnowany. Donice drewniana powinna być skręcona wkrętami przeznaczonymi do drewna, gdyż gwoździe są nie trwałe. Natomiast co do impregnacji lepiej, aby została wykonana przez producenta, gdyż w domu na pewno nie mamy dostępu do konserwacji pod ciśnieniem. — Jeśli Twoje donice drewniane będą ustawione na tarasie lub balkonie, koniecznie należy je ocieplić oraz uszczelnić.