elementy architektury w ogrodzie

Na jakie elementy architektury, postawić w ogrodzie? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Gdy wspomnieliśmy już o domku na narzędzia, warto poruszyć temat małej architektury w ogrodzie. Jest to istotne ze względu na uatrakcyjnienie ogrodu jak i nasz komfort. Wykorzystanie na działce dekoracji takich jak altana, ławki, pergole, trejaż czy lampy zapewnia nam poczucie intymności w trakcie wypoczynku jak i sprawia, że ogród wydaje się być bardziej funkcjonalny i stylowy. — Mając w ogrodzie jakikolwiek dach nad głową, mamy poczucie, że nie jesteśmy uzależnieni od chwiejnej pogody.

Jeżeli posiadamy ogród o większych wymiarach, spokojnie możemy w nim zastosować kilka większych ozdób ogrodowych. Możemy postawić na fontannę, rzeźbę czy dekoracje wykonane z metalu — ważne jest, aby wszystkie dekoracje były odpowiednio rozmieszczone.

Kamienie jako ozdoba? Obecnie kamienie nie musza być kojarzone tylko ze ścieżkami, możemy wykorzystać je jako element konstrukcji dekoracyjnej, na przykład w formie kuli, kaskady, groty, schodów czy nawet grilla. — pamiętajmy jednak, aby zachować w tym umiar. Twój ogród nie wyglądał by korzystnie, gdyby wszystko wykonane było tylko z kamienia, należy się tym bawić.

Przy dekoracji ogrodu warto wykorzystać donice ogrodowe. Na rynku możemy otrzymać donice w różnej formie, małe, duże, wykonane z betonu, drewna bądź ceramiki — wszystko po to, aby uzyskać odpowiedni efekt. Pamiętajmy, że układając donice możemy się nimi bawić i łączyć kilka wzorów w jedną kompozycję.

Warzywniki ogrodowe

Duże drewniane donice czy skrzynie idealnie nadają się na warzywniak. Wraz z większym popędem na zdrową żywność, możesz założyć w swoim ogrodzie nowoczesny warzywniak, który po za tym, że będzie owocował w dorodne i ekologiczne produkty to na dodatek będzie stanowił dekorację ogrodu.

Pamiętajmy, aby wszystkie drewniane elementy ogrodu impregnować zgodnie z zaleceniami producenta, wiąże się to z eksploatacją poszczególnych elementów i ich trwałością na warunki atmosferyczne.

Do wykończenia podłoża ogrodu, możemy wykorzystać korę sosnowa bądź kamienie dekoracyjne, które dodatkowo zabezpieczą rośliny przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi jak i zahamują powstawanie chwastów. Pełna oferta na warzywniaki znajduje się na stronie sklepu do którego odsyłamy.