donica kaskadowa

Doniczki kaskadowe jako element ogrodu

Tak samo jak w przypadku domu, w ogrodzie również, raz na jakiś czas należy przeprowadzić gruntowny remont. Gruntowny remont, chyba wszystkim kojarzy się z dużymi finansami, jednak to nie zawsze prawda — przypadkowo dobrane akcesoria w ogrodzie, mogą zaburzyć porządek oraz wprowadzić zamieszanie, wystarczy że, przełożysz je w inne miejsce, dodasz inne dekoracji, a efekt powali Cię na kolana.

Widzisz, to wcale nie jest takie trudne! Zobacz jak modernizować stary ogród, tak aby był funkcjonalny i panował w nim ład oraz harmonia. A więc jak się zabrać do remontu ogrodu i od czego w ogóle mamy zacząć.

Pomysł na wykonanie renowacji ogrodu, przychodzi nam zazwyczaj podczas porządków wiosennych. To wtedy odsłaniamy całą strukturę działki z zimowego snu, gdzie możemy dopatrzyć się wielu uchybień oraz uszczerbków na przykład w nawierzchni chodnika czy trawnika.

Od czego zacząć przebudowę ogrodu?

Dlatego w pierwszej kolejności należy uprzątnąć z terenu zalegające, zgniłe liście oraz pozostałości po zimie, które znajdują się w ściółce. Do tak zwanych prac ziemnych najlepiej będzie zaopatrzyć się w grabie, które pomogą nam usunąć zalegające w nawierzchni pozostałości.

Gdy mamy już przejrzysty obraz na cały otaczający nas ogród, należy zastanowić się oraz przygotować nowy projekt działki. W trakcie nakreślania nowego projektu ogrodu, trzeba uwzględnić architekturę, która znajduje się już na terenie działki oraz zasadzone krzewy i drzewa — jeśli sam nie możesz poradzić sobie z projektem, warto skorzystać z pomocy fachowca.

Kiedy uzgodniliśmy już wszystkie elementy ogrodu, zaprojektowaliśmy wszystkie chodniki, ścieżki czy podjazd do garażu, należy zabrać się do pracy. Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, każdemu może sprawić pewne problemy, dlatego warto wynająć prywatną firmę, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że kostka nie osunie się pod wpływem deszczu czy mrozu. Sprawdź również ofertę na doniczki kaskadowe dostępne na stronie sklepu sklepogrodowy.pl

Sadzenie zieleni w ogrodzie

Teraz możemy przejść do prac z roślinnością, czyli sadzenie krzewów praz drzew. Przed rozpoczęciem procesu sadzenia czy wysiewania trawnika, należy spulchnić glebę. Spulchnienie ziemi możemy wykonać za pomocą glebogryzarki, jednak jeżeli mamy niewielki ogród, wystarczy zwykły szpadel lub łopata.

Przed wykonaniem czynności z wiązanych z dekoracją ogrodu, należy pamiętać aby dokonać również renowacji architektury ogrodowej. Jeżeli na działce znajduje się już altana czy domek na narzędzia, warto odświeżyć te elementy, żeby nie odstawały od reszty ogrodu — poprzez impregnację możesz odświeżyć bądź zupełnie zmienić barwę elementów drewnianych, pamiętaj aby stosować profesjonalne preparaty, tylko wtedy masz pewność, że konserwacja przebiegnie poprawnie.