przygotuj ogród od sezonu letniego

Zbliża się sezon letni, a Ty nie przygotowałeś jeszcze swojego ogrodu? Oto kilka porad, dzięki którym Twój ogród będzie zachwycał wyglądem!

Przed założeniem ogrodu gromadzi się w głowie wiele pytań, począwszy od nawierzchni po dekoracje i meble. Gdy pogoda zaczyna sprzyjać spędzaniu większej ilości czasu na świeżym powietrzu, każdy z nas bierze się za porządki oraz prace w ogrodzie, aby przygotować miły zakątek na sezon letni — dlatego nie czekaj dłużej i pomyśl już o odpowiednich meblach ogrodowych.

Kiedy pogoda staje się lepsza, a słońce oświetla nasze twarze to ogród jest salonem naszego domu. Powinniśmy więc zadbać o porządne umeblowanie tarasu, z którego będziemy mogli podziwiać całą okolicę. Myślisz o plastikowych krzesłach? To już przeżytek. Postaw na nowoczesny bądź tradycyjny design i komfort — obecnie meble ogrodowe mogą być bardzo estetyczne i stylowe. Dodatkowo warto pomyśleć o pięknych i prezentacyjnych kwietnikach. Tu mam do wyboru kwietniki metalowe oraz te drewaniane. Chociaż naturalne drewniane łatwo się wpasują w przestrzeń to jednak z kwietnikami metalowymi mamy mniejszy problem jeśli chodzi o konserwację.

Kwietniki metalowe to dobry wybór

Jednak kierując się wyborem odpowiednich mebli ogrodowych, należy kierować się przede wszystkim jakością — przecież meble ustawione na zewnątrz, narażone są na niesprzyjające warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne.

A więc po jakie meble ogrodowe sięgnąć? Najczęściej wybieramy meble drewniane, gdyż są łatwo dostępne, są niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz idealnie komponują się ze środowiskiem naturalnym — na rynku dostępne są meble drewniane wykonane z sosny, świerka, jesionu, dębu czy akacji.

Pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu drewnianych mebli ogrodowych nawet tych już zaimpregnowanych, dzięki temu będą odporne i wytrzymałe na działanie słońca, deszczu czy śniegu — impregnację możemy wykonać za pomocą wałka lub pędzla malarskiego. Oferowane przez producenta kwietniki metalowe idealnie sprwadzą się niemal w każdym typie ogrodu.

Drugą propozycją są meble ogrodowe wykonane z wikliny, które są lekkie i bardzo plastyczne, dlatego bez żadnego wysiłku możemy zmieniać miejsce ich położenia. To samo dotyczy technorattanu, mimo że jest to tworzywo syntetyczne, to do złudzenia przypomina rattan, ale jest bardziej odporny.